Znamy już wyniki I etapu DIMAQ UNI – dziesiątej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową i podyplomową z marketingu internetowego, organizowanego wspólnie przez IAB Polska i Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 prac licencjackich, 5 prac magisterskich i 5 prac podyplomowych.

Konkurs DIMAQ UNI jest efektem szeroko zakrojonych działań edukacyjnych, jakie IAB Polska prowadzi już od lat. Jedną z inicjatyw związku jest tworzenie innowacyjnych programów studiów spełniających wymagania programu DIMAQ – oficjalnego programu certyfikacji kompetencji digital marketingu, prowadzonego przez IAB Polska. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów i absolwentów uczelni wyższych na potencjał marketingu internetowego oraz promocja internetu jako medium reklamowego.

 Jestem pozytywnie zaskoczona poziomem prac, które miałam przyjemność oceniać. Czując ogromną odpowiedzialność związaną z przyznawaniem punktacji, mogę stwierdzić, że miałam momentami bardzo trudny orzech do zgryzienia. Wpłynęło na to dojrzałe podejście autorów, przemyślana struktura prac, aspekt poznawczy i dobór aktualnej tematyki. Była to wspaniała lektura, której jakości nie powstydziłyby się portale branżowe. Brawo! – komentuje Iwona Kłokosińska; członkini jury Konkursu DIMAQ UNI; Kierowniczka Działu Marketingu firmy Budmech.

W I etapie Konkursu jury wyłoniło najlepsze merytorycznie prace. Oto lista prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu:

Kategoria: PRACE LICENCJACKIE:

 • Karolina Łukawska „Instagram jako narzędzie promocji czytelnictwa literatury popularnej” (Uniwersytet Szczeciński)
 • Tomasz Welc „Wykorzystanie marketingu internetowego w zarządzaniu organizacją sportową na przykładzie firmy PR9” (Collegium Da Vinci)
 • Anna Dziedzic „Sposoby pozyskiwania klientów w firmach e-coaching’owych na polskim rynku” (Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie)
 • Valiantsina Varantsova „Media społecznościowe jako narzędzie promocji marki na przykładzie marki IKEA” (Akademia Leona Koźmińskiego)
 • Katarzyna Baraniecka „Narzędzia marketingu internetowego przez pryzmat psychologii” (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)

Kategoria: PRACE MAGISTERSKIE

 • Joanna Syta „Zachowania nabywcze młodych kobiet w środowisku e-commerce” (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
 • Nela Wieder „Koncepcja internetowej kampanii reklamowej farb dekoracyjnych Śnieżka opartej na wartościach cenionych przez Polaków” (Politechnika Gdańska)
 • Tetyana Holovatska „Marketing Automation jako element transformacji cyfrowej w branży detalicznej” (Akademia Leona Koźmińskiego)
 • Natalia Jankowska „Wykorzystanie czynnika Instagrammability w marketingu usług hotelarskich” (Uniwersytet Szczeciński)
 • Olga Smętek „Media społecznościowe jako narzędzie marketingu na chińskim rynku – studium przypadku Polskiej Organizacji Turystycznej” (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)

Kategoria: PRACE PODYPLOMOWE

 • Małgorzata Kośla „Perspektywy rozwojowe sprzedaży internetowej w kategoriach dóbr szybko zbywalnych” (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
 • Małgorzata Włodarczyk „E-commerce w branży leasingowej na przykładzie spółki mLeasing i brandu mAuto” (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
 • Agnieszka Chrol „Marketing Narracyjny w Internetowych Kampaniach CSR” (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
 • Katarzyna Białecka „Strategia komunikacji digitalowej – Fundacja Masz Mnie” (Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera)
 • Anna Strożek „Kampania wizerunkowo-reklamowa: „Mieszkanie bez barier”, czyli autorski koncept wnętrz wykończonych „pod klucz” dla srebrnej generacji” (Uczelnia Łazarskiego)

GRATULUJEMY AUTOROM WYŁONIONYCH PRAC!

Prace w I etapie Konkursu oceniane były przez posiadaczy certyfikatów DIMAQ. Pełny skład jury dostępny jest na stronie: https://dimaquni.com/jury/

Kolejny etap Konkursu to wybór najlepszych z zakwalifikowanych prac i przyznanie nagród. W tym etapie ocen dokonywać będzie jury złożone z certyfikowanych trenerów i posiadaczy certyfikatów DIMAQ.

Zwycięzców tegorocznej edycji DIMAQ UNI wyłonimy 05.10.2021 r.

Przypominamy, że nagrodami w konkursie są:

 • Najlepsza praca magisterska:studia podyplomowe Marketing Internetowy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
 • Najlepsza praca dyplomowa licencjacka lub inżynierska:8-dniowa Akademia DIMAQ Basic z egzaminem DIMAQ
 • Najlepsza praca podyplomowa: 8-dniowa Akademia DIMAQ Professional z egzaminem DIMAQ

Program Studiów Podyplomowych SGH Marketing Internetowy znajduje się na stronie: http://www.marketing-internetowy.edu.pl/